Poslední čísla

KRKONOŠE - JIZERSKÉ HORY, měsíčník o přírodě a lidech, začíná v roce 2018 šesté desetiletí nepřetržitého vydávání. Každý měsíc věnujeme 52 stránek živé i neživé přírodě a její ochraně, historii a zajímavým lidem z regionu. Najdete u nás snímky předních fotografů, populárně naučné články, krátké zprávy a zajímavosti, recenze, rozhovory, trasy na výlet i soutěže, které prověří vaše znalosti.

Vyprávíme o případech Horské služby, o činnosti Správy KRNAP a Správy CHKO Jizerské hory, o tématech z botaniky, zoologie, geografie, architektury, literatury a výtvarného umění.

Nejméně devět stran měsíčně věnujeme Jizerským horám, dozvíte se mnohé z Podkrkonoší a polské strany pohoří, Pojizeří, Frýdlantska a Ještědského hřebene. Tištěný časopis si můžete koupit za 47 korun v prodejnách tisku, krkonošských muzeích, informačních střediscích nebo předplatit za zvýhodněnou cenu 41 Kč přímo v redakci. Předplatitelé dostávají časopis v ochranném obalu. Chcete-li předplatné darovat, zašleme Vám stylový dárkový certifikát.

Většina našich textů od dubna 2003 je volně dostupná pomocí všestranně prohledávatelného rejstříku nebo archivu čísel. Autorský, místní, jmenný a tematický rejstřík je veden ke všem článkům od roku 1968. Placený přístup do elektronické verze časopisu od roku 2012 naleznete na alza.cz.