border border border border
border
Časopis Krkonoše - Jizerské hory
border
arrow Úvod arrow 2009 arrow Autokemp Špindlerův Mlýn v novém
border

Časopis Krkonoše - Jizerské hory
Úvod
Rejstřík článků
Možnosti inzerce
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Hledat
Správa KRNAP
logo_bar
Autokemp Špindlerův Mlýn v novém Tisk E-mail
Radovan Vlček (rav)   
     Od listopadu loňského roku slouží návštěvníkům Špindlerova Mlýna nové ubytovací zařízení v areálu autokempu. Správa KRNAP, která areál provozuje, zde vybudovala 12 komfortních srubů. Původní plán z července 2004 předpokládal osadit do areálu typové sruby, které měly nahradit přiměřený počet „stanových jednotek“. Následně bylo rozhodnuto o výstavbě ubytovacích zařízení vyššího standardu za účelem zvýšení příjmů z kempu a zvýšení kvality ubytování. Záměr logicky navázal na zvýšené stavební aktivity v okolí (aquapark, příprava sportovního centra v sousedství kempu). Projekt pro územní řízení a následně pro stavební povolení vypracovala firma B-PROJEKT, s. r. o., Nová Paka. Ten musel být nakonec přepracován, protože odbor státní správy vydal v září 2005 nesouhlasné stanovisko. Územní rozhodnutí o umístění stavby bylo vydáno v červnu 2006. Stavba dostala název „Doplnění rekreační plochy sruby dočasného ubytování, včetně napojení na inženýrské sítě – rozvod el. energie, rozvod vody a kanalizace v areálu autokempu“. Stavební povolení bylo vydáno v září téhož roku a v dubnu následujícího roku proběhlo výběrové řízení na dodavatele stavby. S nejnižší nabídkovou cenou v něm zvítězila firma KAMPA, s. r. o., Jilemnice, s níž byla následně uzavřena smlouva.
     Součástí akce byla i demolice dvou objektů dočasného ubytování v areálu autokempu – obložené stavební buňky, upravené k bydlení, a restaurace Medvědín. 11. května 2007 bylo předáno staveniště stavební firmě. Během roku 2007 byly instalovány inženýrské sítě (rozvody elektřiny a vody, kanalizace), připraveny základy pro montáž srubů a několik z nich bylo smontováno. Montáž srubů byla dokončena během roku 2008. Původní termín dokončení (srpen 2008) byl z důvodu víceprací prodloužen. Kolaudace proběhla 16. října 2008. Celková cena díla včetně vybavení bez DPH je cca 22 milionů korun.
     Návštěvníci mají k dispozici celkem dvanáct srubů ve dvou velikostech. Devět srubů nabízí po jedné ubytovací jednotce (předsíň 3,5 m², sociální zařízení 4 m², obytná místnost s kuchyňkou 18,5 m². Tři dvojité sruby disponují dvěma ubytovacími jednotkami. Jeden z nich má bezbariérový přístup. Celkem tedy nové zařízení nabízí 15 bytových jednotek. Každá z nich je vybavena dvěma lůžky, sprchou, WC, kuchyňskou linkou s dřezem a lednicí. Zájemci o ubytování se mohou informovat na telefonním čísle 499 523 534 nebo na e-mailové adrese Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 
< Předchozí   Další >

Nahoru Nahoru go to top
border borderborder border
     
border
webmaster@krnap.cz
border
border border
border border border border
border border border border