border border border border
border
Časopis Krkonoše - Jizerské hory
border
arrow Úvod arrow 2011 arrow Nad novým ročníkem
border

Časopis Krkonoše - Jizerské hory
Úvod
Rejstřík článků
Možnosti inzerce
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Hledat
Správa KRNAP
logo_bar
Nad novým ročníkem Tisk E-mail
Redakce (red, r)   
     Před několika okamžiky jste vzali do rukou první číslo čtyřicátého čtvrtého ročníku měsíčníku Krkonoše – Jizerské hory. Oproti několika letům předchozím, kdy se na jeho formální podobě prakticky nic neměnilo, si tentokrát několika drobností přece jen povšimnete. K názvům rubrik přibyl pro časopis typický emblém Krakonoše, kterému v redakci domácky říkáme Kozlík. Zavedení (v květnu minulého roku) vyjímatelného, ale čtenáři vesměs nevyjímaného středového dvojlistu pro děti zkomplikovalo prohlížení krajinářského fotoplakátku; snímek se přesouvá do druhé poloviny sešitu.
     S novým rokem se pochopitelně obmění některé rubriky. Skončil tři roky běžící seriál o menších chráněných územích Maloplošky, ve stejném rozměru však je nahrazen novým cyklem věnovaným nově otevřeným (nebo na našich stránkách dosud opominutým) muzejním expozicím. Zcela novým seriálem, připravovaným i v souvislosti s pomalu se blížícím kulatým výročím založení KRNAP, je cyklus Velké kauzy, připomínající souboje, které jeho Správa s větším nebo menším úspěchem během let vybojovala. Zřetelnou (pro vás snad nikoliv nepříjemnou) změnou je přesun orientace našeho nakukování za hranice Krkonoš a Podkrkonoší. Z Českého ráje po šesti letech příjemné a mnohdy objevné spolupráce náš pohled přesouváme do další sousední chráněné krajinné oblasti, na Broumovsko. To je nám navíc blízké i příslušností do téže Sudetské horské soustavy. Na vnitřní straně zadní obálky se – také po několika letech – rozloučíme s neobyčejnými leteckými pohledy na hory a začneme se systematicky věnovat našim milým krkonošským chalupám. Zmizel jediný stálý reklamní pruh, časopis je tedy opravdu zaplněný pouze a jen plnohodnotnými texty a fotografiemi – byť občasné vložení reklamy nevylučujeme. Texty článků jsou nadále dostupné i v databázi na internetových stránkách Správy KRNAP. Anotace článků aktuálního čísla se vzápětí po vydání objevují na profilu časopisu na sociální síti Facebook.com, který připravuje Jakub Kašpar. Profil v předvánočních dnech překročil hranici 1 000 fanoušků K+JH. Mají na něm mimo jiné místo čtenářské ohlasy, na které se v tištěném vydání prostě nedostane.
     Za velký úspěch považujeme zachování stávajícího rozsahu jizerskohorské části časopisu, za což patří velký dík Správě KRNAP a Agentuře ochrany přírody, které se dohodly na finančním zajištění oněch devíti stránek „ze severozápadu“. O příspěvcích dalších institucí, které jsou v jednání, vás samozřejmě nezapomeneme informovat (mají své stálé místo v tiráži na předchozí straně). Správě KRNAP s financováním tisku letos zásadně pomůže Státní fond životního prostředí.
    Doufáme, že i letošní ročník Krkonoš – Jizerských hor se vám bude líbit podobně jako ty předchozí, což bude největším zadostiučiněním nám, kteří časopis ze střípků textů a obrázků skládáme a pak ho vypouštíme do světa. Naše práce se neobejde bez zázemí širokého kruhu spolupracovníků ze Správy KRNAP, z dalších regionálních institucí, nevládních organizací, spolků a řady jednotlivců – všem děkujeme. Těšíme se na další setkávání!

Aktualizováno ( Pondělí, 10. leden 2011 )
 
< Předchozí

Nahoru Nahoru go to top
border borderborder border
     
border
webmaster@krnap.cz
border
border border
border border border border
border border border border