border border border border
border
Časopis Krkonoše - Jizerské hory
border
arrow Úvod arrow 2012 arrow Navrhněte osobnosti na Cenu ředitele
border

Časopis Krkonoše - Jizerské hory
Úvod
Rejstřík článků
Možnosti inzerce
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Hledat
Správa KRNAP
logo_bar
Navrhněte osobnosti na Cenu ředitele Tisk E-mail
Redakce (red, r)   

Po loňské premiéře bude i letos udílena Cena ředitele Správy Krkonošského národního parku, určená pro osobnosti, které systematickou prací, případně výraznými jednorázovými počiny mimořádně přispěly nebo stále přispívají uchování a rozvoji Krkonošského národního parku i celého krkonošského regionu.
     Cena bude udělena třem osobnostem, které se výrazným způsobem zasloužily o rozvoj ­Krkonoš v jakékoli oblasti občanského a profesního života, a to především za významné počiny na poli ochrany přírody a krajiny, vědy, výchovy a vzdělávání, záchrany lidí v horách, v oblasti kultury apod. Cena je čestná, není spojena s finanční odměnou. Její laureáti obdrží diplom a originální sošku vytvořenou na motivy nejstarší známé podoby ducha hor – Krakonoše z roku 1561.
     Cenu ředitele Správy KRNAP v loňském roce získaly mimořádně čtyři osobnosti: Josef Fanta (lesník a ekolog, iniciátor působení nadace FACE v Krkonoších), Pavel Klimeš (krajinný ekolog a znalec východních Krkonoš), Valerián Spusta (dlouholetý pracovník Horské služby Krkonoše, lavinář) a Jiří Bruník in memoriam (horský fotograf).
     Kandidáty na udělení Ceny může navrhnout – s krátkým zdůvodněním nominace – kdokoli včetně čtenářů K+JH. Nominace by měly obsahovat jméno navrhované osoby, stručné, ale výstižné zdůvodnění nominace, kontakt na navrhovatele, případně také kontakt na nominovaného. Své návrhy můžete zaslat buď dopisem na adresu: Radek Drahný, Správa KRNAP, Dobrovského 3, 543 01 Vrchlabí, nebo e-mailem (
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny ). Laureáty za rok 2011 pak určí výbor ceny. Uzávěrka nominací bude 15. února 2012, Ceny ředitele Správy KRNAP pak budou slavnostně předány v březnu–dubnu. Třeba právě váš tip bude ten nejvhodnější!

Aktualizováno ( Pondělí, 9. leden 2012 )
 
< Předchozí   Další >

Nahoru Nahoru go to top
border borderborder border
     
border
webmaster@krnap.cz
border
border border
border border border border
border border border border