border border border border
border
Časopis Krkonoše - Jizerské hory
border
arrow Úvod arrow Hledat
border

Časopis Krkonoše - Jizerské hory
Úvod
Rejstřík článků
Možnosti inzerce
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Hledat
Správa KRNAP
logo_bar
Zúčastněte se projektu LIFE CORCONTICA! Tisk E-mail
Kateřina Zábranská   
Projekt LIFE CORCONTICA! má za sebou první úspěšnou sezonu péče o nejcennější horské louky. V první květnové výzvě jsme přijali celkem šest žádostí o příspěvek na hospodaření na devíti lučních enklávách: Brádlerovy Boudy, Klínové Boudy, Lahrovy Boudy, Medvědí Boudy, Modrý Důl, Přední Rennerovky, Studniční Boudy, Velké Tippeltovy Boudy a Zadní Rennerovky. V současnosti probíhá předávání hotových prací naplánovaných pro letošní rok. Na těchto i dalších lučních enklávách působí od června pětičlenná pracovní skupina, která likviduje invazivní a expanzivní druhy rostlin (šťovík alpský, starček hajní), pročišťuje zanesené odvodňovací stružky, provádí výřezy náletových dřevin a další hospodářské práce. Zvláštní pozornost je věnována kriticky ohroženému druhu hořečku mnohotvarému českému.
Veškeré práce realizované v rámci projektu mají dopomoci k návratu kvalitního hospodaření na horské louky, které jinak dlouhodobě chudnou, zarůstají a zanikají. Bez dlouhodobě a odpovědně hospodařících místních obyvatel by Krkonoše nebyly takové, jaké si je přejeme mít – květnaté, barevné, zkrátka bohaté.
Ve druhé vlně, která odstartovala 1. října a končí 15. listopadu, bude možné žádat o příspěvek na enklávách Černá bouda, Davidovy Boudy, Dolní Malá Úpa – Rennerovy Boudy, Dolní Malá Úpa – U kostela, Erlebachova bouda, Frie­sovy Boudy, Horní Malá Úpa – Nové Domky, Husí Boudy, Chaloupky, Latovo údolí, Mokré Jámy, Přední Struhadla, Richterovy Boudy, Rýchorský kříž, Sklenářovice a Špindlerova bouda.
● Podpora bude poskytována na dva až čtyři roky.
● Finance lze čerpat formou příspěvku podobně jako ze zavedeného Programu péče o krajinu. Žádat o příspěvek mohou jak vlastníci dotčených pozemků, tak jejich nájemci.
● Žádost o příspěvek a další přílohy najdete na http://life.krnap.cz/druha-vyzva/.
● Více informací o projektu najdete na http://life.krnap.cz/.

 
< Předchozí   Další >

Nahoru Nahoru go to top
border borderborder border
     
border
webmaster@krnap.cz
border
border border
border border border border
border border border border