border border border border
border
Časopis Krkonoše - Jizerské hory
border
arrow Úvod arrow 2015 arrow Hledáme hospodáře!
border

Časopis Krkonoše - Jizerské hory
Úvod
Rejstřík článků
Možnosti inzerce
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Hledat
Správa KRNAP
logo_bar
Hledáme hospodáře! Tisk E-mail
Hana Šimonová   
Projekt life corcontica hledá další zájemce o obnovu hospodaření na vybraných krkonošských lučních enklávách. Od 1. do 16. 3. 2015 přijímáme žádosti na péči o vybrané louky, v rámci této výzvy jde o cca 90 hektarů.
Ve třetí vlně můžete zažádat o příspěvek na těchto enklávách: Bouda Mír, Bouda v Obřím dole, Černá hora – Horský hotel, Erlebachova bouda, Davidovy Boudy, Dolské Boudy, Dvoračky, Horní Malá Úpa - Hacar Trutnov, Horní Malá Úpa - Nové Domky, Husí Boudy, Jelení Boudy, Obří důl (u Kavinovy desky), Klášterka, Latovo údolí, Lučiny, u Moravské boudy, Na Výšince (Milerka), Niklův vrch, Obří Důl, Patejdlova bouda, Pevnost, Pod Šeřínem, Pomezní Boudy, Portáš­ky, Přední Krásná Pláň, Růžohorky, Sedmidolí, Severka, Sněžné Domky, Šímovy Chalupy, Tetřeví Boudy, Velké Pardubické Boudy, Zadní Krásná Pláň, Zadní Struhadla a Žacléřské Boudy.
O příspěvek mohou žádat vlastníci nebo nájemci (pachtýři) pozemků, které se nacházejí na jmenovaných projektových enklávách. Výše příspěvku bude stanovena pro jednotlivé enklávy dle předpokládaných finančních vstupů, objemů a typů prací dle navrženého managementového plánu. Kompletní informace k III. výzvě a žádost o příspěvek s dalšími dokumenty najdete na webu http://life.krnap.cz/vyzva-iii-prispevek-na-hospodareni.
Krkonošské louky jsou unikátní hodnotou české přírody díky péči hospodářů čtyř staletí. Společenské změny po 2. světové válce zde však zemědělství přivedly téměř k zániku. Louky chudnou a zarůstají. Jednotvárné po­rosty nenáročných rostlin – smilky, třtiny, metličky, borůvky, často též kopřiv a šťovíku – hovoří o ztrátě někdejšího bohatství. Pronikání náletových dřevin na louky je posledním stadiem přeměny louky zpátky v les. Projekt life corcontica si klade za cíl zlepšit péči o nejcennější horské louky a pravidelným hospodařením obnovit jejich květnatost a kvalitu. Realizují jej Správa KRNAP, DAPHNE a Ministerstvo životního prostředí. Dárcem 75 % finančních prostředků je Evropská komise a rozpočet projektu je 3,6 mil. euro.
 

                                                                                                                                                        více na http://life.krnap.cz
 
< Předchozí   Další >

Nahoru Nahoru go to top
border borderborder border
     
border
webmaster@krnap.cz
border
border border
border border border border
border border border border