border border border border
border
Časopis Krkonoše - Jizerské hory
border
arrow Úvod arrow 2017 arrow 20 let horského spolku
border

Časopis Krkonoše - Jizerské hory
Úvod
Rejstřík článků
Možnosti inzerce
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Hledat
Správa KRNAP
logo_bar
20 let horského spolku Tisk E-mail
Pavel D. Vinklát (pdv)   

Slavnostní odpoledne k 20. výročí existence Jizersko-ještědského horského spolku proběhlo loni 26. listopadu ve velkém sále Kulturního a společenského centra Lidové sady v Liberci. Jizersko-ještědský horský spolek (JJHS) byl založen v roce 1996 a jeho snahou bylo navázat na dobré tradice Německého horského spolku pro Ještědské a Jizerské hory (1884–1945) a skloubit je s moderním pojetím turistiky, horolezectví a ochrany přírody.
Oslavy jubilea se zúčastnili samotní členové spolku, čestní hosté, mj. Miloslav Nevrlý, Siegfried Weiss, a zástupci spolupracujících institucí, např. František Pelc, ředitel AOPK ČR, nebo Ludvík Řičář, ředitel Krajského ředitelství Liberec Lesů ČR. Po úvodním projevu současného předsedy spolku Pavla Schneidera proběhly na velkém plátně obrazové prezentace z bohaté činnosti spolku, kterou tvoří ochranářské aktivity v oblasti Jizerských hor a Ještědského hřbetu (značení rezervací, kosení biologicky cenných luk, úklid odpadků atd.) či tvorba návštěvnické infrastruktury (opravy a budování vyhlídek, informační tabule naučných stezek). Do spolkové činnosti patří i sekce turistiky, propagující zájmové oblasti, pro členy a jejich rodinné příslušníky jsou pořádány výlety či exkur­ze na různá místa země i do zahraničí, ale rovněž organizování závodu ve výstupech s pivními sudy na vrchol Ještědu. Nedílnou součástí spolkových aktivit je vydávání publikací, ročenek či reprintů map. K jednomu ze zajímavých vstupů odpoledne patřila také připomínka bývalých předsedů horského spolku, k nimž patřili Tomáš Klimovič, Aleš Kočí, Pavel Schneider, Vladimír Moc, Pavel Vonička a Marek Řeháček, a jejich osobní podíl na rozvoji a organizaci této neziskové organizace.
Horský spolek dnes patří k nejvýznamnějším organizacím v Libereckém kraji a těší se početné základně. Více se o činnosti a plánovaných akcích spolku na rok 2017 dozvíte na
www.horskyspolek.cz.

Aktualizováno ( Středa, 11. leden 2017 )
 
< Předchozí   Další >

Nahoru Nahoru go to top
border borderborder border
     
border
webmaster@krnap.cz
border
border border
border border border border
border border border border